« Svibanj 2024 »

Autor: Ljiljana Cecelja, 3. 5. 2022.

U petak, 29. travnja 2022. obilježili smo Dan škole.

Na početku se prisutnima obratio ravnatelj škole, prof. Krešimir Lagetar i izrazio zadovoljstvo činjenicom da smo se okupili na ovoj proslavi nakon dvije godine obilježene pandemijom. Sve je pozdravio i zaželio nam ugodnu zabavu te izrazio nadu da ćemo sljedeći Dan škole proslaviti uz roditelje, suradnike i prijatelje škole.

Članice školske plesne skupine The falcons koje vodi nastavnica Sanja Birović sa zadovoljstvom su nam pokazale korake i pokrete koje su uvježbavale uz atraktivnu glazbu po svome izboru. Zadovoljstvo je bilo obostrano, uživale su i one i publika.

Učenici trećeg razreda sa svojom učiteljicom Milicom Kolar rado i lijepo pjevaju pa su nam to odlučili pokazati i ovom prilikom pjesmama Šaputanje i Himnom zadrugara, a kasnije su nam igrokazom prenijeli lijepu poruku: Neka se vole đaci i škole!

Rea Ranogajec je na satu hrvatskoga jezika napisala što misli o sreći, a njena je nastavnica Sanja Birović bila jako zadovoljna pa je odlučila to podijeliti sa svima nama.

Poznato nam je već da Čuvare tradicije u našoj školi vodi nastavnica Sandra Kopić koja često i rado piše pjesme i igrokaze na lokalnom govoru. Ali, mnogi ne znaju da joj je nedavno objavljena i prva zbirka pjesama. U toj se zbirci nisu našle pjesme Škola i Škola i pecanje koje smo čuli ovom prilikom.

Da tradiciju rado čuva i zbor naše škole koji vodi nastavnik Robert Vojvodić, pokazali su nam izvedbom pjesme Ćiro. Četvrti je razred na satu glazbenog odgoja s nastavnikom Robertom Vojvodićem rado pjevao pjesmu Dani pa smo saznali mogu li dani biti kao sni!

Nastavnica Katarina Kudric ohrabrila je svoje prvašiće da prvi puta nastupe na školskoj priredbi i oni su u svome recitalu govorili o važnoj temi: o prijateljstvu.

Učenici drugoga razreda iz područne škole Črnkovci s učiteljicom Jelenom Banda odveli su nas na livadu šarenoga cvijeća gdje je bilo i glazbe i plesa i veselja i tuge.

Četvrti razred nas je sa svojom učiteljicom Željkom Kovačević zabavio Baladom o rastresenom profesoru, u kojoj, na sreću, ipak nismo prepoznali naše učitelje, ali smo zato dobro znali što krije Školska torba.

Na kraju smo, a prije zakuske, svi pogledali izložbu likovnih radova učenika.

Kako je sve to izgledalo pogledajte u kratkom videu na kraju ovog teksta i  u foto-galeriji gdje ćete pronaći kolaže fotografija. Oboje je izradila nastavnica informatike Matea Vincetić.

Ljiljana Cecelja, knjižničarka

Priloženi dokumenti: