« Svibanj 2024 »

Vrtim zdravi film
Autor: Ivana Grmoja, 26. 4. 2022.

Naša škola se i ove godine uključila u projekt "Vrtim zdravi film". U projektu su sudjelovali učenici sedmog razreda.

Vrtim Zdravi Film dio je globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé for healthier Kids Global Programme, kojem je cilj educirati što više djece školske dobi o važnosti pravilne prehrane i bavljenja tjelesnom aktivnošću, u svrhe stjecanja pravilnih životnih navika.
Vrtim Zdravi Film educira učenike sedmih razreda kako bi poruke usvojili tijekom životne faze u kojoj formiraju svoje stavove i ponašanja te im pomažemo da usvoje zdrave navike koje će biti dio njihovih života i u kasnijoj dobi.

Edukativni materijali kreirani su od strane stručnjaka nutricionizma te su usklađeni s preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.
Projekt provodi Hrvatski školski sportski savez.

GLAVNI CILJEVI PROJEKTA SU:
• edukacija učenika o pravilnim prehrambenim navikama
• poticanje učenika na povećanje tjelesne aktivnosti.

Naši učenici su zajedno sa nastavnicom tjelesne i zdravstvene kulture pogledali prezentacije, učenice Sara Tepeš i Karla Turbić su napravile svoju prezentaciju te su  ispunili ankete, inicijalnu anketu te anketu o naučenom nakon sudjelovanja u projektu.

Nadamo se da su nešto naučili i usvojili za daljni život.