Mjesec hrvatske knjige
Autor: Nataša Kresoja, 9. 11. 2017.

Mjesec hrvatske knjige, manifestacija koja više od dva desetljeća uspješno promiče knjigu i čitanje, održava se od 15. listopada do 15. studenoga. Ovogodišnja je manifestacija posvećena enciklopedistici, a središnja tema i geslo ovogodišnje manifestacije je: Sve na jednom mjestu.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja nosi naziv: „Čitanje ne dolazi u pitanje“, a čitaju se knjige: Tihomir Horvat: Mali ratnik; Sanja Pilić: Pošalji mi poruku, Maja Brajko-Livaković: Milijunaši i on line enciklopedije Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža.

Učenici naše škole i ove godine sudjeluju u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Kao i prethodnih godina, knjige potrebne za kviz i upute za rješavanje kviza očekuju ih u školskoj knjižnici.

Ovogodišnja pobjednica kviza u našoj školi je Bernarda Veselovac. Čestitamo joj i želimo joj puno sreće na završnoj svečanosti Mjeseca hrvatske knjige koja će se održati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

I ove godine u Mjesecu hrvatske knjige pozivamo učenike da se učlane u klub čitatelja Čitam, ne skitam. Aktivnosti u klubu provodimo od listopada, kada započinje Mjesec hrvatske knjige, do travnja, kada organiziramo malu svečanost proglašenja najčitatelja/najčitateljice povodom Svjetskog dana knjige i najuspješnije nagrađujemo knjigama. Pogledajte kako je to izgledalo prošle godine!