Moje zanimanje –integrirani dan i izvanučionička nastava 2.b razreda PŠ Črnkovci - 2.12 2015.
Autor: Nataša Kresoja, 22. 12. 2015.

Kako  još nismo odlučili koje zanimanje odabrati  odlučili smo ponovno  održati integrirani dan na tu temu.

U sklopu razrednog projekta ugostiti Matkovu  mamu Marinu Marković, po zanimanju frizerku.

Dan smo započeli  satom hrvatskog jezika i motivacijom- zagonetke o zanimanjima ,a zatim smo pisali sastav na temu“ Moje buduće zanimanje“. Zagonetkama, crtežima zanimanja i pismenim radovima uredili smo školski pano.

Sat prirode i društva započeli smo igrom memori na temu zanimanja , a zatim pogledali poučnu prezentaciju koju je pripremila Matkova mama o zanimanju frizer.

Puni znanja o frizerskom poslu krenuli smo na pravu zabavu. Teta Marina i učiteljica Ana pravile su nam frizure. Dječaci su se šišali ili željeli „irokezu“,a djevojčice su željele“ ispeglanu“ kosu,lokne ili punđu. Sve želje su bile ispunjene , a tada smo, tako sređeni, krenuli  u posjet frizerskom salonu „Marija“ koji se nalazi u našem selu. Tamo smo  upoznali sve čari tog posla ,kao i opremljenost frizerskog salona. Nakon  kratkog razgovora sa vlasnicom, koja nas je pristojno počastila slatkišima, krenuli smo put škole. Zahvalili smo se Matkovoj mami koja je svoji trudom postigla  da  većina djevojčica nakon ovog dana  želi biti frizerka!

Učenici 2.b razreda i učiteljica Ana Majdenić