Dani kruha u PŠ Črnkovci
Autor: Nataša Kresoja, 20. 10. 2015.

2.b razred PŠ Črnkovci sa svojom učiteljicom Anom Majdenić  integriranim danom i izvanučioničkom nastavom obilježio je Dane kruha. U sklopu projekta "Zajedno sa obitelji" u školske klupe učenici su imali čak dvije gošće koje su sudjelovale u nastavi.

Također, vrijedne učiteljice 1. , 3. i 4. razreda sa svojim učenicima obilježavale su ovaj dan!

Zavirite kako je sve izgledalo i saznajte što smo sve radili.

2.b. :

dan smo započeli PPT prezentacijom o kruhu kao jednoj o najvažnijih namirnica .Marljivo smo rješavali radni listić na tu temu. Potom smo nastavili svojim likovnim radom-izrada pekarskih kapa.

Na satu hrvatskog jezika iz medijske kulture smo pogledali crtani film „ Kako je Ana kupila kruh“, Aleksandar  Marks . Nakon riješenih  zadataka uz pjesmu veselo smo krenuli u posjet pekari  „ Črnkovci“ gdje rade dvije mame naših učenika : Gabrijelova mama Katarina Glavaš i Jasminova mama Kristina Amiđić.

Uz srdačan doček i njihovo predavanje o radu u pekari , tamo smo održali  kratak program.  Učenici su recitirali recitacije Što pekar radi, Malo pšenično zrno , a otpjevali smo pjesmu : Mlinar Mišo. Na kraj smo se počastili vrućim pecivima koja su za nas pripremile naše vrijedne mame. Uručili smo im zahvalnice i jedva čekamo nove goste koji će sudjelovati u našem razrednom projektu.

1.,3. i 4. b

i njihove  učiteljice obilježili su  Dan  kruha . Prvi  školski sat su  svi pažljivo  slušali i razgovarali o  važnosti  obilježavanja tog dana . Nakon uvodnog  razgovora učenicu su prionuli svojim zadatcima.

Najmanji su, svojim šarenim ručicama,  okitili veliko drvo  lišćem . Oni  malo stariji su  pripremali  igrokaz  „ Veseli  Pekar „  . Naši  najstariji đaci su  oblikovali bundeve , tikve i ostale plodove  u razne  likove .

Dok su  učenici  užurbano  radili u svojim  učionica,  spremalo se  i iznenađenje za sve  nas .

Majke  i  bake  naših  učenika spremale su  fine i  zdrave slastice za naš  veliki odmor . Jela koja su  stigla na  naš stol  nisu  oduševila  baš  sve  učenike . To su jela koja su bila na stolovima naših  baka i djedova – krem  juha od  bundeva , štrudla „ bundevara „ , pita od bundeva i  tublek .

Kad smo se  svi fino osladili, ponovno smo se okupili zajedno kako bi vidjeli što smo danas napravili . Svaki razred je prezentirao svoj rad .  Uspješno smo obavili svoj današnji zadatak.

Učiteljice  i učenici  se zahvaljuju svim  našim pomagačima na njihovom trudu i preporučamo se i sljedeće godine .

Učiteljice  i  učenici