Dan sigurnijeg interneta u PŠ Črnkovci
Autor: Katarina Ćosić, 9. 2. 2018.

Dana 6.2.2018. obilježili smo u 4. razredu PŠ Črnkovci Dan sigurnijeg interneta.

Kako već godinama obilježavamo taj da integriranim danom, i ove godine učinili smo isto. Na satu hrvatskog jezika iz nastavnog područja medijska kultura, za motivacijski dio, odradili smo upitnik na temu: Računalo i ja, a zatim interpretirali Pjesmu o računalu.

Drugi sat hrvatskog jezika iz područja književnost odradili smo strip Odlikašić. Strip je također na temu kako provodim vrijeme za računalom.

Kako je naš razred već 3 godine uključen u razredni projekt  „Zajedno s obitelji u školske klupe“, na satu razrednika gostovala je profesorica informatike Marija Dujić, učiteljičina sestra.  U sklopu nastavne teme Mediji i sredstva ovisnosti (Građanski odgoj) održala nam je uz pomoć video zapisa predavanje o sigurnosti na internetu, a zatim smo u informatičkoj učionici ponaosob rješavali online upitnik o sigurnosti na internetu.

Nakon toga korelacijom hrvatskog jezika Strip i naše zadane teme Sigurnost na internetu prof. Marija Dujić nas je poučila kako da na računalu izradimo strip. Podijelili smo se u parove i na web stranici Toondoo izrađivali maštovite stripove na temu računalo. Stripovi su ispali vrlo kreativni, a mi smo na ovaj zabavan način shvatili da nam računalo i internet, osim za igru i društvene mreže, služi da nešto novo naučimo.